Strategia Rozwoju Miasta Europejskiego

Strategia Rozwoju Miasta Europejskiego

Kudowa-Zdrój – Nachod na lata 2014 - 2024

 

Sąsiadujące ze sobą miasta -Kudowa i Nachod zajmują szczególną pozycję na granicy polsko-czeskiej. To tutaj znajduje się duży węzeł komunikacyjny a miasta leżą w jednej kotlinie, Obniżeniu Nachodzko-Kudowskim i dzieli je jedynie administracyjna bariera graniczna.

Powyższe uwarunkowania sprawiają, że Kudowa Zdrój i Nachod stają się naturalnymi partnerami i to nie tylko w skali lokalnej, ale w wymiarze kontaktów regionalnych. To tędy, przez Kotlinę Kłodzką prowadził od czasów starożytności szlak bursztynowy  a oba miasta były zawsze "bramami" sąsiadujących regionów, (m.in. Nachod czyli "wejście, brama" lub "przełęcz Polskie Wrota").

Ta szczególna pozycja znalazła odzwierciedlenie w projekcie Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2020 r., w której znalazł się zapis: "Szczególną rolę odgrywają miasta graniczne, Zgorzelec, Kudowa, którym Strategia dedykuje opracowanie koncepcji rozwoju wraz z partnerami z regionów sąsiednich (transgranicznych)”. (str. 8)

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom samorządów regionalnych, miasta Kudowa i Nachod opracowały wspólna Strategii na lata 2014 - 2024.

Zapraszamy do zapoznania się z tym dokumentem

załączone pliki
Zobacz nasz Facebook
Projekt i wykonanie : strimeo.tv
Kontakt do Webmastera
Valid XHTML 1.1